10 soovitust kinnisvara pildistamiseks
Kinnisvara müües mängib rolli aktraktiivne ja ilus pilt, samas peab pilt jääma ausaks ja ei tohi inimesi eksitada. Kuidas aga teha kinnisvarast selline pilt, mis loob hea esmamulje ja kõnetab potensiaalset ostjat? Kinnisvara pildistades tuleb tähelepanu pöörata mitmele erinevale aspektile.
60% inimesi vaatavad kuulutuse juures fotosid ja ainult 20% loevad hoolega objekti kirjeldust. – Wall Street Journal
1. Korista, korista, korista
Enne pildistamist korista korter/maja põhjalikult ära. Lisaks tolmu koristamisele pane peitu ka isklikud asjad. Laualt korista ära ajakirjad, riiulitelt peida ebavajalikud asjad ning vannitoas pane peitu hambaharjad ja rätikud. Korter peaks välja nägema võimalikult neutraalne. Mida puhtam/neutraalsem tunne jääb seda enam saab potensiaalne ostja hakata visualiseerima kuidas tema siin asjad paigutaks ja tekiks kodu tunne.
2. Pildista päeval
Päeval paistab ruumidesse rohkem valgust ja teeb ruumid avaramaks. Kes meist tahaks elada koopas, kuhu valgus sisse ei paista?
3. Pildista tervet ruumi
Ruume pildistades on oluline jätta peale ka põrandapind. Te ei müü ju kappi või diivanit, vaid siiski tervet korterit/maja. Mida rohkem on fotol näha põrandat, seda suurem tundub ruum. Kuldne soovitus: Jäta peale kolm seina - see loob ettekujutuse ruumi suurusest.
83% ostjatest peab fotosid väga oluliseks.– Investor details
4. Pildista mitmest eri nurgast
Pildistamisel tasub silmas pidada, et pildilt oleks aru saada, milline on korteri/maja planeering ning kuhu on suunatud aknad (tänav, hoov). Lisaks millised toad on läbikäidavad, kuhu avanevad vannituba-wc ning kas korteril on koridor. Veel parem on lisada kuulutusele korteriplaan, kuid ka piltidelt peaks selge olema, millised ruumid on omavahel ühendatud.
5. Jälgi, et seinad oleks otse
See on kinnisvara üks keerulisemaid aspekte. Piltidel peaksid seinad olema otse nagu nad ka päriselus on. Viltused seinad pildil mõjuvad vaatajale ebaloomulikult ning tekitavad tunde, et midagi on valesti.
6. Pane tuled põlema
Tuled põlema pannes jaotub valgus ühtlaselt ruumis.
7. Kasuta statiivi
Võimalusel kasuta statiivi, et pildid ei jääks udused ja pildid oleks ühelt kõrguselt tehtud.
8. Lainurk objektiiv
Nii jääb terve ruum peale aga väldi moonutusi, mida lainurk objektiiv võib tekitada.
9. Väljas pildistamine
Väljast fotode tegemiseks on parim aeg osalise pilvisusega ajal või päikeseloojangul, kuna siis ei teki tugevaid ja segavaid varje. Kindlasti lisa foto maja eri vaadetest ja koridorist. Maja fassaadi ja katuse seisukord on eriti vanade majade juures ülioluline. Lisa fotod ka ümbruses olevatest boonustest – mänguväljak, parkla, hoov, kodupood.
10. Pane kõige atraktiivsem pilt kuulutuse põhipildiks
Põhipildiks võiks kasutada näiteks ilusat elutuba, kööki või maja puhul hoopis fotot majast endast koos hooviga.
Kui tundub liiga keeruline, siis kutsu mind pildistama!